Motor-VS,s.r.o.

Srdečne Vás vítame!
Sme radi, že ste nás navštívili.

Fulda uvádza na trh nové nákladné pneumatiky
Fulda uvádza na trh nové nákladné pneumatiky

Fulda uvádza na trh nové nákladné pneumatiky

Bratislava 19. júla 2016 – Značka Fulda uvádza na trh nové nákladné pneumatiky na hnanú a riadiacu nápravu, ktoré prinášajú dlhší kilometrový prebeh ako predchádzajúce generácie. Nový rad pneumatík Fulda s vynikajúcim pomerom cena/kvalita zahŕňa pneumatiky Ecocontrol 2+ na riadiacu nápravu a Ecoforce 2+ na hnanú nápravu. Súbežne s uvedením novej generácie nákladných pneumatík Fulda na trh sa portfólio značky rozširuje i o ďalší nový rozmer.
Nové nákladné pneumatiky Fulda predstavujú ideálnu voľbu pre dopravcov, ktorí hľadajú všestranné riešenie pre najrôznejšie úlohy súčasnej dopravy, a to na atraktívnej cenovej úrovni. Ich výhody zahŕňajú napríklad širší sortiment rozmerov, až o 10 % vyšší kilometrový prebeh1, lepšie hodnoty štítkov v niektorých rozmeroch a zimné označenie M+S a symbolom hory s trojitým vrcholom a snehovou vločkou (3-Peak-Mountain-Snowflake; 3PMSF) či už na pneumatikách na riadenú, tak i na hnanú nápravu. Všetky pneumatiky sú vybavené najnovším dezénom a modernou konštrukciou bočníc rodiny nákladných pneumatík Fulda.
Nová pneumatika Ecocontrol 2+ na riadenú nápravu zahŕňa sedem rozmerov, ktoré pokrývajú najčastejšie účely nasadenia, vrátane nového rozmeru 385/55R22.5. Všetky pneumatiky Ecocontrol 2+ spĺňajú prísne požiadavky na označenie symbolom 3PMSF a vhodnosti pre zimnú prevádzku M+S, takže spĺňajú najprísnejšie požiadavky na zimnú prevádzku v Európe.
Rad pneumatík Ecoforce 2+ na hnanú nápravu zahŕňa päť obľúbených rozmerov. Tak isto všetky pneumatiky tohto radu spĺňajú prísne požiadavky podľa 3PMSF a M+S.
Nové prvky dezénu a konštrukcie nových pneumatík Ecocontrol 2+ na riadenú nápravu zahŕňajú optimalizovaný profil behúňa, novú geometriu priečnych drážok, dodatočné rebro vo verziách 385/55R22.5 a 385/65R22.5 a oproti predchádzajúcej verzii ďalej vylepšenú behúňovú zmes. Zvolený profil behúňa zabezpečuje rovnomerné opotrebovanie a dobrý kilometrový prebeh. Vysoká výkonnosť na mokrej vozovke, možnosť celoročného nasadenia a nízka vonkajšia hlučnosť – to všetko sú výhody špeciálnej geometrie priečnych drážok nových pneumatík. Šieste rebro na širších pneumatikách zabezpečuje rovnomernejšie rozloženie tlaku pri styku s vozovkou, čo je kľúčové na rovnomerné opotrebovávanie a priľnavosť na snehu. Výsledkom nového zloženia zmesi behúňa je predĺženie kilometrového prebehu až o 10 %1 v porovnaní s predchádzajúcou generáciou a vyššia odolnosť proti praskaniu dezénových drážok.
Pneumatiky Ecoforce 2+ na hnanú nápravu ťaží aj zo špeciálneho profilu behúňa, ktorý prispieva k rovnomernému opotrebovávaniu a k dlhšiemu kilometrovému prebehu. Ďalej sa vyznačujú veľkým objemom použitej zmesi medzi výstupkami behúňa a čiastočne otvorenými rebrami v jeho ramene a tromi stredovými rebrami blokového typu. Tieto inovácie zlepšujú kilometrový prebeh a trakciu počas celého obdobia životnosti pneumatiky, zabezpečujú dobrú ovládateľnosť a stabilitu, celoročnú prevádzkyschopnosť a až o 10 %1 dlhší kilometrový prebeh ako v predchádzajúcej generácii a zvyšujú pevnosť pneumatiky.
Rad cestných nákladných pneumatík Fulda
Pneumatiky Ecocontrol 2+ na riadenú nápravu a Ecoforce 2+ na hnanú nápravu s označením zimných pneumatík 3PMSF a M+S dopĺňajú najnovší rad nákladných pneumatík značky, ktorá teraz zahŕňa pneumatiky Fulda Ecocontrol 2+ na riadenú nápravu, Fulda Ecoforce 2+ na hnanú nápravu a nové návesové pneumatiky Ecotonn 2.
Nové nákladné pneumatiky Fulda budú uvádzané na trh postupne až do konca septembra v týchto rozmeroch:
Fulda Ecocontrol 2+ na riadenú nápravu: 315/80R22.5, 295/80R22.5, 315/70R22.5 385/55R22.5 (nový rozmer), 315/60R22.5, 295/60R22.5 a 385/65R22.5.
Fulda Ecoforce 2+ na hnanú nápravu: 315/80R22.5, 295/80R22.5, 315/60R22.5, 315/70R22.5 a 295/60R22.5.
 
O značke Fulda
 
Fulda je nemecká, v roku 1900 založená značka pneumatík, ktorá vyrába kvalitné a bezpečné výrobky s dlhodobou výkonnosťou a vynikajúcim pomerom cena/výkon. Fulda je jednou z popredných značiek v Nemecku a ponúka rad spoľahlivých výrobkov špičkovej kvality pre osobné a ľahké úžitkové vozidlá, nákladné vozidlá a pre poľnohospodársku techniku. Výrobky značky Fulda sú skonštruované tak, aby ponúkli bezpečnú jazdu i v najnáročnejších podmienkach. Vďaka priebežnému programu výskumu a vývoja pneumatiky Fulda využívajú najnovšie technológie a materiály.
 
Dôkazom vysokej kvalitatívnej úrovne výrobkov Fulda sú pravidelne vychádzajúce odporúčania na základe výsledkov nezávislých testov.
 
Ďalšie informácie o značke Fulda na www.fulda.com