Motor-VS,s.r.o.

Srdečne Vás vítame!
Sme radi, že ste nás navštívili.

Druhá generácia Goodyear Vector 4Seasons si odnáša ceny
Druhá generácia Goodyear Vector 4Seasons si odnáša ceny

Druhá generácia Goodyear Vector 4Seasons si odnáša ceny

Nová pneumatika uspela v najnovšom teste celoročných pneumatík nemeckého týždenníka AutoBild a obsadila prvé miesto v nezávislom teste, v ktorom TÜV[1] hodnotil správanie sa pneumatík pri brzdení na mokrej vozovke, na snehu a ľade
Bratislava 20. októbra 2015 – Spoločnosť Goodyear oznámila, že jej nová celoročná pneumatika Vector 4Seasons obstála v najnovšom teste nemeckého magazínu AutoBild. Obsadila prvé miesto za správanie sa pri brzdení na mokrej vozovke, na snehu a ľade v nezávislom teste, ktorý na zákazku spoločnosti Goodyear realizoval TÜV. Vector 4Seasons je celoročná pneumatika s dôrazom na výkonnosť v zimnom období a s vynikajúcimi vlastnosťami v lete, ktorá sa tak dokáže po celý rok vyrovnávať i s tými najobťažnejšími podmienkami, ktoré ju môžu na európskych cestách stretnúť. AutoBild do testu zaradil desať pneumatík, ktoré hodnotil podľa celého radu kritérií, vrátane trakcie, ovládateľnosti a správania sa pri brzdení na mokrom, zasneženom a zľadovatenom povrchu. Celoročná pneumatika Goodyear zvíťazila nad všetkými najnovšími konkurenčnými výrobkami[2] vo všetkých týchto kategóriách. Pneumatika súčasne obsadila i prvé miesto v nezávislom teste správania sa pri brzdení na mokrom, snehom pokrytom a zľadovatenom povrchu, ktorý na zákazku spoločnosti Goodyear vypracoval TÜV. I v ňom porazila všetky ostatné testované konkurenčné výrobky[3].
V teste AutoBildu pneumatika Vector 4Seasons Gen-2 (rozmerom 195/65R15 91H) preukázala príkladný všestranný talent s najlepším správaním sa na mokrom povrchu, s najvyššou odolnosťou proti aquaplaningu a s najkratšou brzdnou dráhou na mokrej vozovke, s vynikajúcou hodnotou spotreby, vďaka nízkemu valivému odporu a s najvyšším kilometrovým prebehom. Vďaka tomu za sebou nechala všetkých konkurentov.
Kvality pneumatiky Vector 4Seasons potvrdil i nezávislý test, ktorý na zákazku spoločnosti Goodyear spracoval TÜV. Jeho výsledky ukázali, že pneumatika vedie pred všetkými testovanými konkurenčnými výrobkami v brzdných vlastnostiach na mokrom, zasneženom a zľadovatenom povrchu. V4S tak vodičovi pomáha s bezpečnou jazdou i vo veľmi ťažkých podmienkach. Na snehu pneumatika Vector 4Seasons preukázala, v porovnaní s priemerom troch vedúcich konkurentov, o 8 % kratšiu brzdnú dráhu. V rovnakom teste, v porovnaní s priemerom troch hlavných konkurenčných výrobkov, preukázala aj o 6 % kratšiu brzdnú dráhu na mokrej vozovke a o 9 % kratšiu brzdnú dráhu na zľadovatenej ceste.
Teší nás, že výsledky testov potvrdzujú výkonnosť najnovšieho člena rodiny pneumatík Goodyear Vector 4Seasons. Goodyear dbá na bezpečnosť jazdy v akýchkoľvek zimných podmienkach, najmä vo veľmi ťažkých situáciách ako napríklad na mokrých, ľadových a snehom pokrytých cestách. Výsledky týchto testov posilňujú tridsaťročné vedúce postavenie našich celoročných pneumatík, ktoré prispievajú k bezpečnosti cestnej premávky a zbavujú rodiny v celej Európe starostí pri ceste autom,” povedal Alexis Bortoluzzi, marketingový riaditeľ Goodyear pre osobné pneumatiky v Európe, na Strednom východe a v Afrike. 
Nová Vector 4Seasons ťaží z viac ako tridsaťročných skúseností s vývojom celoročných pneumatík a mnoho rokov pripomienok od užívateľov stoviek vozidiel originálne vybavených predchádzajúcimi generáciami celoročných pneumatík, vrátane vozidiel popredných značiek ako Volkswagen, Audi, Fiat, Jeep, Opel, Ford a Renault.
Najnovšie ocenené pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons druhej generácie sú v predaji na všetkých hlavných európskych trhoch. Všetkých celkove 43 rôznych veľkostí, vrátane troch modelov dojazdových pneumatík, bude k dispozícii začiatkom roku 2016. Nastupujúca nová generácia bude na všetkých týchto trhoch postupne nahradzovať doterajšie pneumatiky Vector 4Seasons.
 
[1] Na zákazku spoločnosti Goodyear
 
[2] V porovnaní s priemernou výkonnosťou ôsmich posledných dezénov hlavných konkurentov v segmente celoročných pneumatík (vrátane Michelin Cross climate, Pirelli Cinturato All-Seasons, Vredestein Quatrac 5 a Sava Adapto HP). Test v Auto Bild (DE) číslo 39, 25. septembra 2015 – Celoročné pneumatiky 2015 – Rozmer: 195/65R15 H – Testovacie vozidlo: VW Golf VII; Testované v lokalite: Nový Zéland.
 
[3] Pre brzdenie na mokrom, snehom pokrytom a zľadovatenom povrchu. V porovnaní s priemernou výkonnosťou troch najnovších dezénov od hlavných konkurentov v segmente celoročných pneumatík (Michelin Cross climate, Pirelli Cinturato All-Seasons, Vredestein Quatrac). V období od júla do septembra 2015 na zákazku spoločnosti Goodyear Dunlop testoval TÜV SÜD Product Service. Rozmer: 205/55 R16 V; Testovacie vozidlo: VW Golf; Testované v lokalitách: Montpellier (F), SHPG Wanaka (NZ), Colmar-Berg (L); Zpráva č. 713065970.